DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

TERAPEUT DUŠE

DORNOVA METODA

 

Dornova metoda je šetrná manuální terapie,kterou se mohou léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem.  Dochází při ní k uvolnění blokád a bolestí v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Velmi úspěšně léčí problémy se skoliózou, vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla.

Dornova metoda navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta. Pracuje se přitom ve stoji, vsedě i vleže. Při napravování se obratel nebo kloub opět uvádí do správné polohy. 

 

Za otce této metody je považován Dieter Dorn z německého městečka Lautrach Allgau, který se významným způsobem podílel na jejím znovuobjevení a uvedení do praxe. Stála za tím jeho osobní zkušenost: v 35 letech ho postihl úraz páteře a od úporných bolestí mu pomohl až místní sedlák. Dieter Dorn byl jeho schopnostmi fascinován a toužil se od něj tuto techniku naučit. Bohužel sedlák zanedlouho zemřel a Dorn byl odkázán pouze na svou vlastní intuici. Metodu neustále rozvíjel a sám byl překvapen její obrovskou úspěšností. Od té doby se metoda rozšiřuje do celého světa a těší se stále větší oblibě.

 

V České republice není Dornova metoda zatím příliš známá, přesto zde s ní již pracuje několik terapeutů. Lidé se na ně obracejí většinou v případech, kdy je klasická medicína a rehabilitace neúčinná a pacientovy bolesti dále přetrvávají. Někdy opravdu postačí jedno ošetření a klient se svého problému zbaví. Není proto divu, že je většina ošetřovaných výsledky Dornovy metody opravdu nadšena a mluví o "zázračném" vyléčení svých obtíží.